Lokalizacja

Lokalizacja na Facebooku robi się coraz bardziej popularna wśród użytkowników tego portalu społecznościowego.
Będąc ostatnio na konferencjach i na Forum Młodych Bibliotekarzy dużo mówiło się o zastosowaniu tej nowości w naszych bibliotekach. Funkcjonowanie jest bardzo proste: czytelnik będąc w bibliotece używa opcji lokalizacji w swoim telefonie i oznacza się, że w tym momencie jest w danym miejscu. Efektem jest, iż jego wszyscy znajomi z tego portalu widzą, że obecnie przebywa w bibliotece. Najważniejsze dla nas jest że znajomym czytelnika pokazuje się, że On nas odwiedził – co za tym idzie mamy bezpłatną reklamę. Tyle teorii a teraz praktyka.
Postanowiłem sprawdzić jak to działa. Sam będąc w pracy oznaczyłem miejsce gdzie przebywam, na wyniki nie musiałem długo czekać. Moja znajoma dodała komentarz, że po zobaczeniu tego posta przypomniało się Jej o oddaniu książki do biblioteki. Skutkiem tego będzie, że przyjdzie, odda egzemplarz i pewnie wypożyczy nowy.
Pomyślmy jakby każdy nasz czytelnik tak nas promował zapewne mielibyśmy wzrost czytelnictwa. Inną ważną sprawą jest to, jeżeli ktoś zobaczy, że jego trzech czterech znajomych odwiedzało naszą placówkę to może i sam też tam przyjdzie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie