Już po Forum w Łodzi

Patrząc jaka jest obecnie pogoda (deszcz i zimno), to widać że uczestnicy VII Forum Młodych Bibliotekarzy mieli dużo szczęścia i słońca. Dwa dni bardzo szybko minęły i pozostaje rok czekania na kolejne FMB tym razem w Olsztynie.


Ja przedstawiłem referat „Współczesny bibliotekarz wśród źródeł komunikacji”, który miał na celu przybliżenie możliwości zastosowania współczesnych źródeł komunikacji w bibliotece. Przywołanie przykładów praktycznego wykorzystania tych form kontaktu pomiędzy bibliotekarzem a czytelnikiem. Przedstawienie możliwych korzyści z podjętych działań na rzecz promocji, budowania  nowego wizerunku i marki biblioteki. Mam nadzieję, że w pewnym stopniu pomoże to we wdrażaniu i rozwijaniu nowoczesnych technologii w naszych bibliotekach oraz że dzięki nim uda się zainteresować nowych czytelników.

Tak o moim wystąpieniu można przeczytać na stronie SBP
Na wykładzie „Współczesny bibliotekarz wśród źródeł komunikacji” prowadzący położył szczególny nacisk na osobę bibliotekarza – w końcu to gospodarz, od którego zależy, jak poczujemy się w danym miejscu. Jak się okazuje, wciąż dla niektórych ta rola jest bardziej uciążliwa, niż sprawiająca satysfakcję – a czasem wystarczy tylko odrobina cierpliwości, zrozumienia czy lekki uśmiech – od razu inaczej się czujemy, a nawet z ochotę możemy wejść w ciekawą pogawędkę, bynajmniej nie o pogodzie. Zmiana postrzegania osoby bibliotekarza nie tylko zależy od dobrej promocji biblioteki, ale przede wszystkim od otwartości tychże.

Tekst wystąpienia zostanie opublikowany w materiałach pokonferencyjnych a film jest dostępny w serwisie bibliosfera.

Relacja z VII Forum Młodych Bibliotekarzy w Łodzi na stronie SBP.

Komentarze

  1. Młodzi bibliotekarze (i bibliotekarki), powiew świeżości, nowe pomysły - bardzo ekscytujące ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dużo pomysłów i entuzjazmu z pracy w bibliotekach aż szkoda, że trwało to tylko 2 dni.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie