System wspierania szkół i nauczycieli

Uczestniczyłem przedwczoraj w: Spotkaniu informacyjnym na temat sieci współpracy i samokształcenia prowadzonych w ramach nowego systemu wspierania szkół i nauczycieli, które odbyło się w Bydgoszczy.

Tematem szkolenia były podejmowane działania,  których  celem jest zmodernizowanie polskiego systemu oświaty. Do nowych wyzwań przed którymi staje szkoła można wymienić: reformę programową, nowy nadzór pedagogiczny oparty o narzędzia ewaluacji, wykorzystanie  nowoczesnej  technologii w nauczaniu. Zakłada się, że: „Pomocą w jak najlepszym przygotowaniu się do zachodzących zmian powinien być efektywny powszechnie dostępny i spójny z rozwojem szkół system doskonalenia nauczycieli”. 
Od 2016 roku do obligatoryjnych zadań bibliotek pedagogicznych, ośrodków doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, będzie powoływanie i koordynowanie sieci współpracy i samokształcenia. Więcej na ten temat na stronie organizatora ORE.

W drodze powrotnej ze szkolenia na dworzec przechodząc przez Rynek Starego Miasta w Bydgoszczy, oczywiście przypadkowo, zobaczyłem bardzo ładny budynek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie