Zapis on-line do PBW w ŁodziPedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi uruchomiła po feriach nową usługę. Czytelnik może bez wychodzenia z domu zapisać się on-line do biblioteki. Jesteśmy pierwszą wojewódzka biblioteką w Łodzi, która wprowadziła takie udogodnienie dla swoich użytkowników.
Poprawne wykonanie tej operacji jest przejrzyste, intuicyjne i nie zajmuje dużo czasu. W katalogu biblioteki po wybraniu „Zapisz się” otwarty zostaje formularz  wprowadzenia  danych osobowych. Wpisane dane czytelnika są rejestrowane w systemie bibliotecznym, który wysyła e-mail na wskazany adres z prośbą o potwierdzenie rejestracji konta. Po jego aktywacji, użytkownik może od razu dokonywać operacji zamawiania i rezerwacji zbiorów bibliotecznych. W trakcie odwiedzin czytelnika w bibliotece, przed odebraniem zarezerwowanych zbiorów, bibliotekarz sprawdza jego tożsamość oraz wydaje kartę biblioteczną.
W pierwszych dniach działania, nowa funkcja, jest bardzo popularna wśród użytkowników, którzy mogą zdalnie zapisać się do biblioteki i w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych usług. Innowacyjna forma dostępna jest zarówno za pośrednictwem strony internetowej jak i mobilnej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi.
Oczywiście nadal można się zapisać do biblioteki w sposób tradycyjny. Potrzebne są do tego, jeżeli jesteś: 


Komentarze

  1. Chętnie bym się zapisał on-line, ale drugi raz chyba nie można?... ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety drugi raz już nie można, ale można zapisać osoby z rodziny, znajomych... ;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie