Majowa Sofa

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, zapraszają:
Na kolejne spotkanie z cyklu "Na Sofie” czyli niebanalne rozmowy, ciekawi ludzie, pasje... 
Miejsce spotkania: Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, hol z sofą na III p.; Łódź, ul. Wólczańska 202 - 22 maja 2013 roku godzina 17:30.
Gościem będzie: Janusz Janyst
- recenzent muzyczny, dziennikarz, pedagog. Ukończył z wyróżnieniem studia w zakresie teorii muzyki w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest st. wykładowcą tejże uczelni.
Już w trakcie studiów rozpoczął pracę pedagogiczną w Państwowym Liceum Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego. Po 3 latach, po przejściu do Akademii był asystentem prof. Franciszka Wesołowskiego. Obecnie uczy głównie przedmiotów związanych z historią muzyki. Publikuje w Zeszytach Naukowych, jest promotorem prac magisterskich. Przez szereg lat pełnił funkcję rzecznika prasowego AM. Równocześnie prowadził zajęcia kulturoznawcze w Politechnice Łódzkiej, na kursach podyplomowych w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej, Wyższej Szkole Kupieckiej. Przez szereg lat miał wykłady w Uniwersytecie III Wieku.
Autor ponad 2500 publikacji prasowych, Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, należy też do Stowarzyszenia Promocji Twórców Kultury i Stowarzyszenia Venae Artis.
Od ponad 30 lat jest stałym prelegentem Filharmonii Łódzkiej a jako konferansjer imprez muzycznych działa nie tylko w Łodzi. Odznaczony Odznaką Honorową Jeunesses Musicales de Pologne, Odznaką Honorową Miasta Łodzi, Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie