Spotkanie konsultacyjne dla SOREUczestniczyłem w Spotkaniu konsultacyjnym organizowanym w ramach projektu pn. "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół"
Działania są organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i poświęcone są działaniom wspierającym osoby odpowiedzialne za wspomaganie prac szkoły w realizacji zadań zgodnie z założeniami nowego systemu doskonalenia nauczycieli. Szkolenie składa się z dwóch dwudniowych spotkań konsultacyjnych.
Konferencja była adresowana do osób współpracujących ze szkołami i wspomagającymi je zgodnie z założeniami nowego systemu. Działania podczas spotkań skierowano do praktyków i miały charakter konsultacyjno-coachingowy.
Organizatory rozpoczęli spotkanie od zaprezentowania dobrych praktyk przez nauczycieli (SORE) biorących udział w wsparciu szkół. Ja przedstawiłem przedsięwzięcia wynikające z Udziału Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi w projekcie Kompleksowe wsparcie szkół – sukces edukacji.
Spotkania prowadzone były w nowej jak dla mnie, formie wykładów i warsztatów z wykorzystaniem metod "open space". Pomogło to w pobudzeniu refleksji nad istotnymi zagadnieniami w pracy SORE, wymianą doświadczeń, a także wpłynęło na poszerzenie wiedzy i umiejętności w wybranych zagadnieniach.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie