Szkolenia dla nauczycieli w filiach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

W tym roku odbyłem także cykl szkoleń w filiach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi. Po zeszłorocznych warsztatach dotyczących Bezpieczeństwa i wiarygodności w Internecie, które cechowały się dużą frekwencją, pozostawałem nadal w tej tematyce.Szkolenia były skierowane przede wszystkim dla nauczycieli powiatów zgierskiego, pabianickiego, łęczyckiego, kutnowskiego. W szkoleniach uczestniczyło średnio ponad 15 nauczycieli w każdej z Filii.
Szkolenie Praca w chmurze, obejmowało zagadnienia dotyczące objaśnienia czym są Dyski wirtualne na przykładzie usługi Google Drive. Po wstępie teoretycznym prowadzący przeszedł do części praktycznych czyli edycji dokumentów typu: Word, PowerPoint, oraz sporządzania arkusza ankiet i prowadzenia kalendarza.
Szkolenie Grafika w bibliotece i szkole obejmowało zagadnienia dotyczące wprowadzenia w tematykę grafiki komputerowej dostępnej bezpłatnie w Internecie. Warsztaty skoncentrowały się na omówieniu programów i ćwiczeniu podstawowych ich funkcji.
Myślę, że zaprezentowane programy do grafiki komputerowej będą pomocne dla nauczycieli pracujących w bibliotekach, ale także tych „tablicowych” Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co świadczy o chęci poznawania przez nauczycieli nowych form technologii informacyjno komunikacyjnych.

https://onedrive.live.com/?cid=2571bb48d7806bd9&id=2571BB48D7806BD9!10890

Komentarze

 1. Takie szkolenia do super sposób na samodoskonalenie. Umożliwiają rozwój i poszerzenie naszego światopoglądu. Bardzo fajna inicjatywa, warto brać udział w takich szkoleniach , szczególnie jeżeli odbywają się w dobrze przygotowanych salach komputerowych umożliwiających w pełni przekazanie wiedzy dotyczącej działań w chmurze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praca w chmurze jest bardzo praktyczna i daje wiele możliwości. Dobrym przykładem jest chociażby opcja pracy zdalnej na jednym dokumencie wielu osób w tym samym czasie czy łatwy dostęp do danych w każdym miejscu i czasie.
   Dobrze, że mogę prowadzić takie zajęcia i że są chętni, aby w nich uczestniczyć.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie