Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy bibliotekarza z młodym czytelnikiem


Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, Sekcja Edukacji Młodego Czytelnika Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Okręgu Łódzkiego, oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi, zorganizowały  konferencję "Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy bibliotekarza z młodym czytelnikiem". 

Spotkanie rozpoczął wykład dr hab. prof. UŁ Marioli Antczak "Technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy bibliotekarzy", w którym przekonywała bibliotekarzy do wykorzystywania nowych technologii nie tylko w swojej pracy, ale także w życiu prywatnym. Po wykładzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej przeprowadzonych przeze mnie i dwie koleżanki z PBW w Łodzi:
  • Wordle (czyli chmura słów - unikalne narzędzie do zobrazowania słów)
  • Książeczki interaktywne z rozszerzoną rzeczywistością
  • Learning Apps – platforma edukacyjnaKażdy uczestnik mógł wybrać dwa z wymienionych szkoleń, które zostały przeprowadzone dwukrotnie na równoległych panelach. 

Podczas konferencji zaprezentowano ciekawe przykłady zastosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych przydatnych w pracy z młodym czytelnikiem. Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji na temat współpracy.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie