Konkurs "Młodzi dla Wolności"W poniedziałek (23.06.2014 roku) w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie i wręczenie nagród w konkursie "Młodzi dla Wolności". Prezydent wspólnie z małżonką Anną spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół zaangażowanych w obchody 25. lecia przemian 1989 r. W spotkaniu wzięli też udział Szef BBN Stanisław Koziej, minister w KPRP Irena Wóycicka i doradca Jan Lityński.
 Konkurs miał za zadanie przybliżyć uczniom najnowszą historię, wiedzę o czasie przełomu i ostatnim dwudziestopięcioleciu. Był adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, szkół oraz do uczniów i nauczycieli. Zadanie polegało na przygotowaniu projektu edukacyjnego i dokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu, eseju albo scenariusza lekcji. Projekty konkursowe były realizowane do 30 kwietnia 2014, a całą akcje wspierały biblioteki pedagogiczne, które dokonały też oceny projektów zespołowych i prac indywidualnych.
Konkurs "Młodzi dla Wolności", który wspólnie zorganizowały Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Kancelaria Prezydenta RP, był zachętą dla uczniów, nauczycieli i lokalnych społeczności z całej Polski do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.Na zakończenie uroczystej gali wystąpił Kamil Bednarek. Uczestnicy po uroczystości mieli możliwość zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego. Zdjęcia.
Po wizycie uczestniczyłem w spotkaniu w Sulejówku dotyczącym bibliotek pedagogicznych.  
Sulejówek w zimowej scenerii i muzeum zobacz tutaj.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marzena Peričič spotkanie pod oliwkami

Egzamin

Dyplomowanie